Wypełnianie formularza zgłoszeniowego


     Przyjaciele Krakowskich Konferencji Metodologicznych nie zawodzą! Spotkamy ich na kolejnej majowej konferencji. W tym miejscu wymieńmy (w kolejności alfabetycznej) tylko trzech z nich: Artura Ekerta, Andrzeja Pelczara i Józefa Życińskiego. więcej

Artur Ekert


        Artur Ekert, światowej sławy twórca kwantowej kryptografii, wygłosi referat 'Kwanty i informacja'.

Absolwent fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (1985 r.), kontynuował błyskotliwą karierę na Uniwersytecie Oksfordzkim (doktorat w 1991 r.: współpraca z Rogerem Penrosem i Davidem Deutschem) i Uniwersytecie w Cambridge - obecnie profesor fizyki kwantowej (Department of Mathematics and Theoretical Physic). W maju 2007 r. podczas naszej konferencji Artur Ekert spotka się ze swoimi dawnymi profesorami: Karolem Musiołem i Andrzejem Staruszkiewiczem.

więcej

Andrzej Pelczar


         Na żadnej z dotychczasowych konferencji nie zabrakło profesora Andrzeja Pelczara. Bez względu na to, czy był Rektorem Uniwersytetu Jagielońskiego, czy Przewodniczącym Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, zawsze znalazł czas na uczestnictwo w Krakowskich Konferencjach Metodologicznych. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa - profesor Andrzej Pelczar kończy 70 lat.

więcej

Abp Józef Życiński


          Krakowskie Konferencje Metodologiczne są kontynuacją Seminariów Interdyscyplinarnych prowadzonych w latach osiemdziesiątych przez Michała Hellera i Józefa Życińskiego. Nic dziwnego, że ks. abp. prof. Józef Życiński często odwiedza majowe konferencje. W tym roku Metropolita Lubelski, Wielki Kanclerz KUL, wygłosi referat.
więcej